nazwisko: |
Ostrowska |
imiona: |
Regina Maria |
wiek: |
48 |
Sejmik województwa |
Numer na liście: |
4 |
Okreg nr: |
2 |
Granice okręgu: |
powiaty: BYDGOSKI, NAKIELSKI, SĘPOLEŃSKI, ŚWIECKI, TUCHOLSKI |
|
Urodziłam się w 1961r. w Bydgoszczy, a dorastałam wraz z czwórką rodzeństwa na 45. hektarowym gospodarstwie rolnym położonym w niewielkiej wsi pod Koronowem o nazwie Łąsko Małe. Dzieciństwo spędziłam, jak większość dzieci na wsi, pomagając rodzicom w pracach gospodarskich. Po ukończeniu Szkoły Podstawowej w Łąsku Wielkim, rozpoczęłam naukę w Centrum Kształcenia Ogrodniczego w Szubinie, zdobywając zawodowy tytuł technik-ogrodnik. Marzyło mi się wówczas założenie własnej pieczarkarni. Jednakże w niedługim czasie los zweryfikował moje plany na życie – zostałam żoną, a później szczęśliwą mamą dwójki dzieci. Tuż po ślubie, przejęliśmy wraz z mężem po jego rodzicach 13-hektarowe gospodarstwo rolne. W ciągu 25-letniego gospodarowania, dzięki ciężkiej pracy i uporowi udało się nam powiększyć areał do 43 ha, a gospodarstwo w pełni zmechanizować.
Od dawna przejawiałam zainteresowanie w zakresie działalności społecznej. Początkowo było to udzielanie się w tzw. trójkach klasowych w Szkole Podstawowej w Witoldowie oraz Liceum Ogólnokształcącym im. L. Wyczółkowskiego, do których uczęszczały moje dzieci.
Przełomem w mojej pracy na rzecz lokalnej społeczności okazały się lata 1998-1999. Był to trudny dla rolnictwa okres. Ceny płodów rolnych (w szczególności rzepak oraz trzoda chlewna) spadły poniżej granicy opłacalności. Na fali ogólnego niezadowolenia rolników, rozpoczęły się strajki chłopskie, w których aktywnie uczestniczyłam. Okupacja Zakładów Tłuszczowych w Kruszwicy, blokady dróg, pikiety pod Urzędem Wojewódzkim w Bydgoszczy, strajki chłopskie w Warszawie – byłam wszędzie tam, gdzie można było okazać swe niezadowolenie z sytuacji na wsi.
Przez 4 lata szefowałam Związkowi Zawodowemu „Samoobrona” w Koronowie. Moje zaangażowanie w sprawy wsi zaowocowało uzyskaniem w 2002r. mandatu Radnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Objęłam wówczas funkcję Wiceprzewodniczącej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Po rozpadzie Związku Zawodowego „Samoobrona”, w 2004r. wstąpiłam do NSZZ „Solidarność”, gdzie piastuję funkcję Sekretarza Zarządu NSZZ „Solidarność” powiatu bydgoskiego. Od 2004r. jestem również współzałożycielem Grupy Producenckiej „Agro-Kłos” we Wtelnie.
W roku 2005 zostałam Przewodniczącą Klubu Prawo i Sprawiedliwość w Sejmiku Wojewódzkim. Dzięki zaufaniu wyborców, w 2006r. ponownie otrzymałam mandat Radnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W Sejmiku III kadencji zostałam Przewodniczącą Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W pracy ww. Komisji kładłam nacisk na bezpieczeństwo: przeciwpowodziowe, przeciwpożarowe, a dzięki aktywnemu wspieraniu GSW udało się zmeliorować blisko 460 tys. ha gruntów rolnych w naszym województwie. W 2005 roku objęłam również funkcję Przewodniczącej Rady Sołeckiej Wsi Gogolin. Udało mi się wówczas stworzyć wśród mieszkańców wsi Gogolin grupę inicjatywną, której zadaniem było opracowanie Strategii Rozwoju Sołectwa. Gogolin w ramach Działania „Odnowa Wsi –Moje Sołectwo” uzyskało dofinansowanie na rekultywacje centrum wsi , a rok później w konkursie powiatowym „Moje Sołectwo”, otrzymaliśmy grant finansowy przeznaczony na zakup sprzętu do imprez plenerowych.
Jako członek Zespołu Doradczego do spraw Wsi przy Wojewodzie, w tym trudnym m.in. dla rolnictwa czasie, jakim niewątpliwie był 2010 rok, podniosłam problem nowelizacji ubezpieczeń i pomocy poszkodowanym przez powódź. Jednocześnie wspólnie z mieszkańcami wsi Gogolin, zorganizowaliśmy pomoc dla rolników-powodzian z naszego województwa, przekazując im to, co było dla nich w tym momencie najcenniejsze, czyli zboże.
Więcej na temat mojej pracy społecznej można znaleźć na mojej stronie internetowej www.reginaostrowska.pl
Drodzy Wyborcy, jeśli moje dotychczasowe działania Was przekonują,
Zaufajcie mi proszę ponownie!