Serwis archiwalny
Wybory 2010

Kandydaci

Czesław Bielecki
nazwisko: Bielecki
imiona: Czesław
wiek: 62
www: www.bielecki.pl
Prezydent
Numer na liście: 1
1 PRZYJAZNE MIASTO

Mieszkańcy Warszawy powinni mieć zapewniony dostęp do oświaty, opieki społecznej, służby zdrowia, sportu i rekreacji. Oddajmy część funduszy organizacjom pozarządowym i małym społecznościom, które widzą i rozumieją swoje potrzeby lepiej i umieją rozwiązywać problemy najbliższe mieszkańcom. Realizacja takiej wizji wymaga dialogu z warszawiakami, a nie administrowania nimi.

2 MIASTO DOSTĘPNE

Takie, do którego można wjechać, wyjechać i przez które można bez problemu przejechać. Rozbudowie drugiej linii metra, tramwajów i integracji całego transportu publicznego musi towarzyszyć udrożnienie systemu arterii wylotowych, modernizacja ulic i węzłów. Przestrzeń ulic trzeba, jak w innych miastach europejskich, racjonalnie zagospodarować, aby mogli z nich korzystać piesi, rowerzyści, motocykliści i kierowcy. To często kwestia oczywistych udoskonaleń, które niewiele kosztują.

3 WARSZAWSKIE TEMPO

Już na otwarcie Euro 2012 możemy dokończyć budowę Obwodnicy Śródmiejskiej. Zarówno lewobrzeżna jak i prawobrzeżna Warszawa poprzez Most Łazienkowski i Gdański uzyskają dzięki temu arterię połączoną bezkolizyjnymi węzłami z głównymi ulicami dzielnic. Muszą powstać publiczne parkingi podziemne pod placami: Teatralnym, Bankowym, Piłsudskiego, Trzech Krzyży czy ulicą Emilii Plater. Tam, gdzie nie starcza funduszy miejskich można realizować zadania komunalne w partnerstwie publiczno-prywatnym.

4 CENTRUM WARSZAWY

Za cztery lata spotkamy się na Placu Wolności przed Pałacem Kultury, placu, który będzie wreszcie tętnił miejskim życiem. Wokół zaczną powstawać wieżowce, równoważące dominację PKiN. Pozostanie on jedną z ikon Warszawy, ale inaczej odczytywaną. Bowiem to od polskiej Solidarności rozpoczął się upadek komunizmu i mamy prawo pokazywać Pałac jako relikt systemu, który wspólnie pokonaliśmy.

5 BLIŻEJ WISŁY

Za cztery lata spotkamy się na Placu Wolności przed Pałacem Kultury, placu, który będzie wreszcie tętnił miejskim życiem. Wokół zaczną powstawać wieżowce, równoważące dominację PKiN. Pozostanie on jedną z ikon Warszawy, ale inaczej odczytywaną. Bowiem to od polskiej Solidarności rozpoczął się upadek komunizmu i mamy prawo pokazywać Pałac jako relikt systemu, który wspólnie pokonaliśmy.

6 PIĘKNO I ŁAD

Władze miejskie przyjmą pełną odpowiedzialność za przestrzeń publiczną. Piękno miasta ma swoją wartość rynkową. Budynki, sklepy i restauracje nie mogą być głównie stelażami dla reklam. Ład przestrzenny można zbudować tylko przywracając porządek własnościowy. Nawet sprzeczne interesy mieszkańców i użytkowników nieruchomości komunalnych, byłych i obecnych właścicieli powinno rozwiązać samo miasto. Wówczas nieruchomości uzyskają rzeczywistych gospodarzy. Warszawski Fundusz Regulacji Własności pozbawi urzędników pozycji monopolisty, blokującego procesy gospodarcze i utrwalającego korupcyjne praktyki. Fundusz zapewni bezpieczeństwo obecnym lokatorom. Rewitalizację Woli, Pragi Północ i Śródmieścia połączymy z efektywną ochroną ocalałych zabytków.

7 STYL RZĄDZENIA

Warszawie potrzebne jest działanie bezpartyjne ponad politycznymi podziałami, nastawione na profesjonalne zarządzanie przez cele. Moją misją jest doprowadzenie do władzy pokolenia, które dojrzało już w Wolnej Polsce i tęskni do normalności i przyzwoitości. Administracja miejska będzie zgodnie z obowiązującym prawem wydawać decyzje bez zbędnej zwłoki, nie dłużej niż w 30, a w przypadkach skomplikowanych – najwyżej w 60 dni. Zdejmę z obywateli, przedsiębiorców i inwestorów konieczność koordynowania tych decyzji – to jest obowiązek samej administracji. Za wysokie opłaty i podatki mamy prawo oczekiwać efektów na czas. Biuro Interwencji będzie przyjmować 24 godziny na dobę skargi obywateli i prowadzić bieżący audyt Urzędu Miasta.

Znajdź kandydata

Wpisz nazwisko kandydata: